schema learning

بررسی خطای title variable required$ با رنک مث

بروز رسانی 5 اسفند 99 : این 4 مورد بر روی 4 سایت باعث رفع مشکل title variable required شد که راه حل ها را برای استفاده شما عزیزان به اشتراک می گذاریم، لازم به ذکر است نیازی نیست شما تمام این موارد را روی سیستم تان اجرا فرمایید بلکه می توانید بررسی کنید که کدام روش ممکن است به شما کمک کند :
  • با غیر فعال کردن افزونه های ( بررسی رفتار کاربران ) و ( لینک سازی خارجی )، مشکل تداخل برطرف و دیگر این خطا را روی سیستم کاربر محترم نداشتیم و افزونه ها را جایگزین کردیم. نظر ما بیشتر بر روی بروز اختلال از جانب افزونه بررسی رفتار کاربران بود.
  • با غیر فعال کردن شمسی ساز در پنل مدیریت ادمین ( فقط پنل مدیریت )، مشکل خطا روی سیستم کاربر محترم دیگرمان رفع شد. در تنظیمات افزونه، امکان تاریخ شمسی در پنل ادمین را غیر فعال کردیم.
  • با تعویض شمسی ساز به نسخه ای دیگر ( یک نسخه بجز نسخه کنونی ) مشکل خطا روی سیستم کاربر محترم دیگرمان رفع شد. افزونه شان را تعویض کردیم زیرا کاربر محترم از افزونه نایل استفاده می کرد اما اجزه نمیداد تا آن را غیر فعال و پاک نماییم، در عین حال تعویض شمسی ساز کارساز بود.
  • با درج تاریخ میلادی در فیلد های تاریخ شروع و تاریخ پایان فروش ویژه ( انتهای مقاله کامل شرح داده شده است )، خطای بر روی سیستم کاربر محترم مان رفع شد. بعد درج تاریخ و تعویض شمسی ساز به حالت پایدار رسیدند که افزونه تاریخ شان بسیار قدیمی بود.
این مقاله دارای 2 بخش آموزشی است که شامل مقدمه ای برای آشنایی با علت بروز مشکل و دو راه حل برای رفع آن می باشد. خطای title variable required$ را بیشتر در سایت های فروشگاهی که دارای محصولات فروش ویژه هستند مشاهده می کنیم. همینطور برای درک بهتر ماجرا، تجربیات دوستانی که در مسیر نحوه رفع مشکل، فیدبک های شان را برایم ارسال کردند نیز بصورت جمع بندی در انتها اضافه می کنم.
خلاصه مقاله : می خواهیم رنک مث را غیر فعال کنیم، سپس در حالت زبان انگلیسی رنک مث رایگان را نصب و پس از پاکسازی کش افزونه، مجدد رنک مث رایگان را حذف کرده و پس از بازگشت به زبان فارسی، افزونه رنک مث رایگان و رنک مث حرفه ای را کامل نصب نماییم. همینطور در صورت لزوم برای محصولات فروش ویژه تاریخ شروع و پایان ایجاد کنیم.

مقدمه ای بر این مشکل عمومی

وقتی صحبت از طرحواره ها به میان می آید، اکثر ما فکر می کنیم فقط اضافه کردن یک اسکیما مقاله به تمام محتوی سایت حتی محصولات باعث می شود گوگل فکر کند ما تمام قوانین سئو را در سایت مان رعایت کرده ایم. حتی افرادی را می شناسم که با نصب افزونه های حوزه طرحواره ها و بدون تخصیص حتی یک اسکیما به نوشته یا برگه، کار را تمام شده فرض می کنند و دیگر برای شان مهم نیست که داده های غنی از چه اهمیتی برای گوگل و موتورهای جستجو برخوردار هستند.
گوگل از حدود ابتدای سال میلادی 2021 در فضای تحول بسیار سخت گیرانه ای قرار گرفت، تا جاییکه داشتن نظرات و اخذ ستاره در زیر تک تک محصولات و مقالات جزو الزامات این سرویس دهنده عظیم شد و ما را چه در سایت مان و جه در کنسول گوگل با خطاها و هشدارهایی روبرو کرد که خوب بخاطر ناآگاهی مان از این تغییر و تحولات طبق معمول همه چیز را بر گردن افزونه های داخلی مان انداختیم.
گوگل از ما می خواد تا در سایت مان حتما برای محتوی و محصول از اسکیما تخصصی و کامل استفاده نماییم و تمام فیلدهای داده های غنی را عینا بر مبنی اطلاعات موجود تکمیل نماییم. مثلا وقتی به محصولی طرحواره product را اضافه می کنیم، الزاما باید داده های کد کالای انبار را هم اضافه کنیم و این چیزی است که در فروشگاه های دنیا انجام می شود. اگر یک فروشگاه محصولات فیزیکی هستید، حتی با داشتن تنها 5 قلم کالا، باید حتما سیستم انبار داری تان راه بیندازید و باید روی قوطی ترشی هم بارکد یا کد های ووکامرس را نیز قرار دهید.
دوره سئو نمره 100 و رسیدن به صدر نتایج گوگل و کسب درآمد تمام شده است، پرونده این ماجرا را برای همیشه ببندید. شما باید یاد بگیرید برای فروش محصول نیاز است از روش های متنوع دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید. به عنوان مثال : ایمیل مارکتینگ، اس ام اس مارکتینگ، تبلیغات اینترنتی و محیطی، تبلیغات شبکه های اجتماعی و بازاریابی تلفنی و غیره که برای این مهم افرادی هستند که مدارک کارشاسی تخصصی دارند و لاز است یک مشاور داشته باشد تا اینکه فقط به چسبیدن به صدر نتایج گوگل و فروش از طریق ترافیک فکر کنید. شما سایت تان را سئو حرفه ای می کنید و با تزریق داده های غنی و استفاده از دانش برنامه نویسی جی سان نسبت به آرایش آنها اقدام می نمایید تا با داشتن یک سئو کامل و استراتژی ای که با اسکیمای منطقی در سایت تان جاری است به گوگل بفهماید که لیاقت دارید تا به عنوان پیشنهاد به کاربران اش ارایه شوید.
حال گوگل شما را به نتایج رسانده و شما باید بقدری اطلاعات غنی تان کامل و تخصصی باشد که وقتی یک کاربر مثلا قیمت و میزان یک کالری غذا را نیاز دارد بداند آن را فقط در نتایج گوگل ببیند و اگر لازم بود وارد سایت شما شود. بحث ترافیک حاصل از نتایج موتورهای جستجو که با یک عنوان و چند خط شرح محتوی و یک افزونه مثل یوآست شما را بزور به صفحه یک میرساند هم تمام شده است و دوره ارسال رزومه برای گوگل و انتظار برای پذیرش و شروع یک دوره آزمایشی آعاز گشته.

خطای title variable required در وردپرس و رنک مث

این خطا عموما هنگامی رخ می دهد که شما در یک یا چند محتوی یا محصول در سایت تان از طرحواره ها بصورت غیر اصولی و بدون پر کردن فیلدها بصورت استاندارد عمل کرده باشید. مثلا یک مقاله آشپزی دارید و در آن از اسکیما article و از اسکیما recipe و از اسکیما FactCheck استفاده می کنید و بجای اینکه در طرحواره در فیلد آدرس محتوی داده غنی خواسته شده را که الزامی هم هست بصورت صحیح پر کنید، آنرا ناقص وارد کرده یا چیزی را بنویسید که ربطی به محتوی نداشته باشد و قابل خواندن نباشد، گوگل هم پس از بررسی به خط و ربط آن پی نبرد. پس اگر اسکیما در سایت شما اصولی و درست و دقیق پر شود هیچ وقت درگیر نمی شوید.
نکته : ابتدا راه حل ها را کامل مطالعه فرموده و سپس برای رفع مشکل اقدام بفرمایید.
روش درست کردن این خطا کمی زحمت دارد اما در نهایت معنی اش این است که می خواهیم دیتا بیس های رنک مث را پاک کنیم و مجدد آنرا نصب نماییم. پس بیایید با هم خطای title variable required را حل کنیم.
title variable required
1- ابتدا وارد هاست تان شوید و از مسیر پلاگین ها، افزونه رنک مث رایگان و حرفه ای را پاک کنید.
2- سپس داخل هاست وارد پوشه قالب تان شوید و قطعه کد زیر را در فانکشن function.php قرار دهید. این کد داده های دیتابیس رنک مث را وقتی آن را حذف می کنیم پاک می کند و در انتها مجدد بر می داریم. دقت کنید که بین کدهای آورده شده و کدهای داخل فانکشن، نباید خط خالی وجود داشته باشد. مثلا اگر در فایل فانکشن شما، تا خط 120 کد وجود داشته باشد، باید کدهای زیر را از خط 121 به بعد جای گذاری کنید.
برزورسانی تجربی : این کد برای محکم کاری است. بصورت پیشفرض این قطعه را در فانکشن بگذارید، اگر به هاست دسترسی ندارید یا با گذاشتن این کد مشکل دارید و یا پنل وردپرسی تان بهم میریزد، نیازی به وارد کردن این قطعه ندارید. پس مجدد تکرار می کنم که استفاده از این کد توصیه می شود و آن را استفاده کنید، فقط در صورت مواردی که گفته شد و بروز مشکل حاصل از فانکشن، می توانید پروسه را ادامه دهید.

<pre class=”md-block-code”><span class=”code-container”> * Filter to remove Rank Math data from the database
*/
add_filter( ‘rank_math_clear_data_on_uninstall’, ‘__return_true’ );</span></pre>

title variable required
3- حال به سایت بر می گردیم و وارد پنل ادمین وردپرس می شویم و به بخش تنظیمات می رویم و زبان سایت را از فارسی به انگلیسی تغییر می دهیم. البته این حالت را در انتها مجدد درست می کنیم.
بروز رسانی فنی : طی گزارش های رسیده در برخی مواقع ممکن است زبان سایت را تغییر دهید اما سایت انگلیسی نشود. این یک خطای تجربی است. در این حالت شما زبان پیشفرض را انگلیسی و تنظیمات را ذخیره کنید و با اینکه همچنان کلمات فارسی است ادامه راه را طی کنید. زمانیکه در مرحله 4 افزونه را فعال کردید، پس از آن زبان سایت و همه چیز انگلیسی می شود. در عین حال مهم این است که در پنل تنظیمات زبان سایت را انگلیسی نشان داده و پس از ذخیره بتوانید افزونه را نصب و فعال کنید. با این حالت حتی اگر پس از فعال سازی رنک مث رایگان، زبان باز هم انگلیسی نشد، شما مراحل را کامل کرده و پس از پاکسازی دیتا بیس ها، در شماره 6 و شماره 7 ، افزونه رنک مث را غیر فعال و پاک کرده و پس از تنظیم زبان انگلیسی در پنل تنظیمات به فارسی و ذخیره کردن آن، در حالیکه زبان پیشفرض را فارسی کرده اید، مرحله 8 را ادامه دهید. در واقع اگر بعد از تغییر زبان در پنل تنظیمات، انگلیسی بودن زبان پیشفرض را نشان داد اما سایت انگلیسی نشد، مراحل را ادامه دهید و بگذارید یا بعد از فعال سازی افزونه رنک مث رایگان، سایت انگلیسی شود یا اینکه مراحل را در همین حالت کامل کنید. مهم آن است که در پنل تنظیمات، زبان پیشفرض را انگلیسی نشان دهد و مراحل ادامه داده شود.
title variable required
4- وقتی زبان سایت انگلیسی است، همه چیز به زبان انگلیسی تبدیل می شود و پنل مدیریت نیز چپ چین شده است. پس به بخش نصب افزونه ها رفته و افزونه رنک مث رایگان را از مخزن وردپرس نصب نموده و آنرا فعال کنید.
5- وقتی رنک مث فعال شد به منوی آمار و ابزارها ( status and tools ) رنک مث بروید و از این صفحه وارد سربرگ ابزارهای پایگاه داده شده و ( پاکسازی کش تجزیه و تحلیل‌ها ) و ( حذف داده‌های گذرای رنک مث ) را انجام داده و بر روی (Re-create Missing Database Tables) نیز کلیک نمایید. همگی در این صفحه وجود دارند.
به تصاویر زیر دقت بفرمایید :
title variable required
(Flush SEO Analysis Data) و (Remove Rank Math Transients)
title variable required
(Re-create Missing Database Tables)
6- سپس به بخش افزونه ها رفته و سئو رنک مث را ابتدا غیر فعال و سپس پاک نمایید. توجه داشته باشید که باید حتما افزونه غیرفعال شده deactive و بعد حذف شود.
اول غیر فعال و سپس حذف نمایید
اول غیر فعال و سپس حذف نمایید
7- حالا که داده های دیتا بیس و غیره را پاک کردیم و افزونه رنک مث رایگان را نیز ابتدا غیر فعال و و سپس پاک نمودیم، به منو تنظیمات برگشته و زبان سایت را از انگلیسی به فارسی بر می گردانیم.
8- وقتی سایت به حالت فارسی بازگشت، مشکل نیز رفع شده است و همه چیز مرتب می باشد. پس برای استفاده از سئو رنک مث به بخش نصب افزونه ها رفته و ابتدا نسخه رایگان را از مخزن وردپرس نصب و افزونه رنک مث حرفه ای ژاکت که از فروشگاه ناگاتم تهیه کرده اید را نیز برپا می کنید و پیکربندی های تان را نیز انجام می دهید.
هر دو نسخه کاملا نصب می گردند
9- یادتان باشد پس از نصب افزونه ها به هاست بروید و قطعه کدی که به فانکشن اضافه کرده بودیم را پاک کنید. این موضوع را فراموش نکنید که دیگر برای اضافه کردن طرحواره ها چیزی را از قلم نیندازید. نیازی نیست برای محصولات هم از اسکیما مقاله و برای مقالات از اسکیما محصول هم استفاده نمایید. اضافه کردن طرحواره های گوناگون یک روش بشدت مخرب و اشتباه است اما در عین حال اضافه کردن اسکیما بصورت منطقی و حرفه ای، شما را به نوک قله خواهد رساند و در اوج خواهید درخشید.

روش دوم رفع مشکل خطای title variable required$

در روش اول، اطلاعات دیتابیس را پاک کردیم و رنک مث را از ابتدا نصب نمودیم. حال در صورتیکه مجدد با خطای فوق برخورد کردید باید این دستورالعمل را نیز بعد از روش اول طی فرمایید.
اغلب خطای title variable required$ در فروشگاه های اینترنتی ووکامرس پیش می آید. مشکل از جایی شروع می شود که شما یک یا چند محصول دارای فروش ویژه هستید و تمام کاری که باید انجام دهید این است که در فیلد تاریخ شروع و پایان فروش ویژه تان، تاریخ را به میلادی وارد و ذخیره نمایید. در صورتیکه این کار را انجام دهید، مشکل فوق بروز نخواهد کرد. ما می خواهیم در یک محصول تمام ورودی ها دارای داده های لازم باشند و اگر یک محصول فروش ویژه دارید حتما باید تاریخ شروع و پایان را برای اش در نظر بگیرید.
برای رفع مشکل در سایت های فروشگاهی و برای سایت هاییکه از روش اول مجدد خطا را دریافت می کنند به صورت زیر عمل می کنیم.
نکته مهم : یادتان باشد ابتدا سایت را با روش اول فعال کنید و زمانیکه رنک مث نصب شد، بلافاصله این مراحل را نیز تکمیل نمایید.
1- محصولی که دارای فروش ویژه است را انتخاب کرده و به محیط ویرایش بروید.
رفع خطا در محصول فروش ویژه
2- در بخش تنظیمات نرخ و ویژگی ها، در فیلد های شروع و پایان، تاریخ هایی را که مدنظر دارید به صورت میلادی وارد کنید.
رفع خطای تاریخ میلادی ووکامرس
3- اگر افزونه شمسی ساز دارید، آن را پاک کرده و از یک افزونه که به شما اجازه وارد کردن تاریخ میلادی می دهد استفاده نمایید. در نظر داشته باشید پس از ذخیر تاریخ ها بصورت میلادی، می توانید افزونه شمسی ساز دلخواه تان را نصب نمایید.
من از این افزونه استفاده می کنم :
Parsi Date
4- این فرآیند را بر روی محصولات دیگری که در پروسه فروش ویژه هستند تکرار نمایید.
5- پس از ذخیره، دیگر با خطای فوق مواجه نخواهید شد.
تمام این فرآیندها حاصل عدم همخوانی افزونه های تاریخ فارسی و همچنین مشکلات توابع بومی با سایر افزونه ها می باشد که با بروز رسانی بیشتر در حوزه افزونه های داخلی شاهد رفع مشکلات خواهیم بود. تقاضا دارم به هنگام استفاده از طرحواره ها حتما از کامل بودن تمام فیلد ها و داده های مورد نیاز اطمینان حاصل فرمایید.
بطور خلاصه، محصولات فروش ویژه باید دارای تاریخ شروع و پایان بصورت میلادی باشند. بعد از ذخیره بصورت میلادی و اطمینان از عدم بروز خطا، می توانید افزونه شمسی
تجربه جمعی برخی از کاربران : ممکن است وقتی تاریخ پایان فروش ویژه را وارد می کنید، پس از ذخیره محصول، تاریخ پایان حذف شود. مشکل حذف یا ناپدیدشدن تاریخ پایان فروش ویژه مربوط به افزونه تاریخ شمسی می باشد. در صورتیکه افزونه فارسی یا تاریخ شمسی تا را غیر فعال کنید، قادر خواهید بود تاریخ پایان فروش ویژه را وارد و ذخیره کنید. پس می توانید پلاگین تاریخ شمسی یا فارسی ساز وردپرس تان را غیر فعال کرده و پس از ذخیره تاریخ ها و ذخیره محصول مجدد آنرا فعال نمایید.
نظر فنی : هرچند افزونه های فارسی ساز وردپرس و تاریخ شمسی توسط کارشناسان و توسعه دهندگان عزیزمان طراحی و نوشته شده است، اما لازم است در بخش پلاگین های بومی به سازگاری بیشتر افزونه های داخلی با سایر محصولات خارجی بپردازیم. به سادگی شاهد هستیم با یک غیر فعال کردن تاریخ شمسی تداخل های بسیاری را نیز رفع کرده ایم. این نیازمند حمایت ما از برنامه نویسان و تولید کنندگان محتوی است تا با جدیت بیشتری بر روی تولیدات داخلی فعالیت شود.
چند نکته را با هم مرور کنیم
خیلی مهم است که به یک سئو معمولی و چند اسکیما بسنده نکنید. باید دانش طرحواره ها را بصورت تخصصی بیاموزید و با کد های جی سان آشنا باشید و همینطور برای فروش محصولات تان و اخذ ترافیک از روش های دیجیتال مارکتینگ که ابتدای مقاله اشاره کردم بهره ببرید.
دوستی بمن می گفت که با تغییر افزونه سئو رتبه سایت اش تغییر کرده و ترافیک اش افت نموده و دیگر شرکت اش مثل قدیم تماس تلفنی ندارد و دارد ورشکست می کند. من در جواب به وی گفتم تو خیلی وقت پیش و از روزی که فکر می کردی با سئو و رتبه یک گوگل فقط می توانی بنشینی و بفروشی ورشکست کرده بودی اما به خط آخر نرسیده بودی. یک فروشنده حرفه ای در اینستاگرام تبلیغ می کند، به مردم در مناطق مختلف پیامک می فرستد، از طرق بانک های اطلاعاتی برای افراد فعال و بالقوه ایمیل ارسال می کند و بازاریابانی را استخدام می کند تا محصولات وی را پرزنت کنند و در سطح شهر با تراکت و بیلبورد نیز تبلیغ می نماید و از طریق سئو حرفه ای و اسکیما تخصصی نیز جایگاه سایت اش را در نتایج گوگل حفظ می نماید. ترافیک نتایج جستجو یک منبع خوب برای جذب مشتری است اما تنها روش موجود برای فروش نیست و اگر تمام تمرکز تان را بر روی جذب مشتری از طریق رتبه های گوگل گذاشته اید لطفا همین الان سایت تان را تعطیل کنید و سرمایه تان را هدر ندهید.
تمام مشکلات و پیام ها و هشدارهایی که دریافت می کنید چه در کنسول گوگل چه در پنل سایت، همگی برگرفته از عدم آگاهی و دانش و تجربه ای است که به راحتی در اختیار شما قرار دارد.

بازخورد شما ارزشمند است

عضویت
اطلاع از
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
عليرضا فتح الهي

مشکل title variable requred حل شد جناب مهندس ناجي.سپاس

فهرست